NEDEN MEDICANA?


Kaliteli ve başarılı bir böbrek nakli ilk amacımızdır.

İstanbul’da yer alan her üç Medicana merkezi de aynı kalite ve güven anlayışıyla çalışmaktadır. Ekibimizde 3 nefroloji uzmanı, 6 genel cerrahi uzmanı ve koordinasyonda 7 uzman olmak üzere çok sayıda hekim yer almaktadır. Hasta değerlendirme, hazırlık ve takipleri aynı ekip tarafından benzer kalite standartlarında gerçekleştirilmektedir.

Ekibimiz dünyada en fazla böbrek nakli hazırlama ve takip tecrübesine sahiptir (4500 den fazla). Ekibimiz ülkemizin ilk doku uyumsuz böbrek nakli, ilk başarılı böbrek-pankreas programı, kan grubu uyumsuz böbrek nakli programı, hepatit B taşıyıcılarından böbrek nakli yapılması, kros testi pozitif hastalarda böbrek nakli, uluslararası çapraz böbrek nakli gibi ilklere imza atmıştır.

Dünya tıbbına da ATG kullanımında CD3 takibi ve proteinürik hastalarda ACEinh+AARB kullanımı gibi yenilikler hediye etmiştir.

Hazırlıklar 3 gün içerisinde uzman ekiplerce tamamlanmaktadır. Ameliyatlar laparoskopik olarak yapılmakta ve bu sayede vericiler 1.-2. Gün, alıcılar da 3.-4. Gün taburcu edilebilmektedir.

Halen ülkemizin en büyük uluslararası çapraz sistemi ve kros-PRA pozitif hastaların tedavi edilerek nakil şansı bulması programı merkezlerimizde başarıyla uygulanmaktadır.
Misyonumuz
İstanbul Medicana Organ Nakli ekibi olarak misyonumuz böbrek yetmezliği olan henüz diyalize girmemiş veya diyalize giren hastalara kaliteli bir şekilde organ nakli şansı sunmaktır.

Merkezimizde canlı böbrek nakilleri rutin olarak laparoskopik yöntemle yapılmakta ve bu küçük kesiler sayesinde hastalarımız daha hızlı iyileşebilme imkanı bulmaktadır. Vericiler nakil sonrası 1.-2. Gün, alıcılar da 3.-4. Gün taburcu edilebilmektedir.

Hastalarımız yatışları süresince tek kişilik odalarda konaklamakta ve konforlu bir iyileşme süreci geçirmeleri ön planda tutulmaktadır.

Ekibimiz ülkemizin en büyük böbrek nakli poliklinik programına sahip olup her gün çok sayıda yerli ve yabancı nakil hastası veya vericisinin takibi uzman ekiplerimizce yapılmaktadır.

Ekibimiz yıllar içinde böbrek nakli sayısını artırmak ve daha çok hastanın hayatını kurtarmak adına ülkemizin ilk doku uyumsuz böbrek nakli, ilk başarılı böbrek-pankreas programı, kan grubu uyumsuz böbrek nakli programı, hepatit B taşıyıcılarından böbrek nakli yapılması, kros testi pozitif hastalarda böbrek nakli, uluslararası çapraz böbrek nakli gibi ilklere imza atmıştır.

Vericisi olup kan grubu uymayan tüm hastalarımız için ülkemizin en geniş 3 merkezi de kapsayan ortak çapraz nakil sistemi merkezlerimizde mevcuttur.

Çalışmalarımıza insan hayatı kurtarmak adına ve kaliteli hizmet sunmak maksadıyla devam ediyoruz. Medicana organ bekleyen veya organ nakli olmuş tüm hastalar için referans merkez konumundadır. İstanbul’da yer alan 3 merkezinde de aynı kalite anlayışı ve eşgüdümlü çalışmayla hastalara umut veren, her zaman insan hayatına saygı ve kaliteli hizmeti ön plana çıkaran ve tüm hastaların başvurabilecekleri bir referans merkezi ve güven kapısı olarak Türk transplantasyonunun uluslararası arenadaki lokomotifidir.

Saygılarımızla

Prof. Dr. Murat Tuncer